Datum / čas
30. 09. 2018
16:00 - 17:00

Lektor: David Zahradník

Místo konání
Vyšehradské sady


Jedinečná příležitost zasmát se bez důvodu na festivalu Vegefest

Více info na stránkách festivalu – http://www.vegetarianskyfestival.cz/joga-smichu/

joga smichu_01

Jeden ze způsobů, jak uvolnit tělo a vypnout „přetíženou mysl“ a který funguje vždy, je smát se, čemukoliv co nás rozesměje. Film, komedie, srandovní videa, vtipy nebo právě unikátní technika původem z Indie zvaná Jóga smíchu.

Jóga smíchu je unikátní koncept, ve kterém se každý dokáže smát bez důvodu, tedy bez použití vtipu, komedie nebo humoru. Je založený na vědecky ověřeném faktu, že naše tělo nedokáže rozlišit mezi předstíraným a skutečným smíchem, pokud k tomu přistupujeme dobrovolně. Pozitivní účinky a přínosy smíchu jsou shodné. Smích pak vyvoláváme pomocí speciálních technik neboli „smíchocviků“, které jsou založené na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti, což po chvilce vede ke skutečnému spontánnímu a nakažlivému smíchu.

Kdo: David Zahradník: Blahodárným účinkům smíchu bez důvodu a jeho nakažlivosti se věnuji již od roku 2014. Unikátní technice Jógy smíchu (hasya yoga) jsem se naučil od mého velkého vzoru Petra Fridricha a spoustu dalších dovedností přímo od samotného zakladatele, indického doktora medicíny Madana Katarii. Čerpám zkušenosti z mnoha pořádaných akcí, rád používám prvky improvizačního divadla a hravých aktivit, které v nás dokáží vyvolat spontánní smích, radost a přirozenou dětskou hravost.

Dobrovolný příspěvek

nahrávám mapu....

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.