Petr Fridrich

Místo působení: Praha, celá ČR, celá SR

V roce 2009 jsem se účastnil prvního semináře pro instruktory jógy smíchu v ČR vedený Ejvindem Jacobsenem  a začal jsem se tak věnovat józe smíchu. V roce 2010 jsem pojmenoval své aktivity Smíchologie©, platformu v rámci které se věnuje tématům jako: štěstí, radost, humor, komika, smích, tvořivost, hra, klaunství, překvapení, úžas, zábava, improvizace, nesmysl, konverzace, náhoda a mnoho dalšího. Od roku 2010 jsem také prvním učitelem jógy smíchu v ČR poté, co jsem absolvoval výcvik u zakladatele jógy smíchu Dr. Madana Katarii. Svoji působnost jsem rozšířil v roce 2012 na Slovensko.

O řadu výše témat jsem se zajímal již v 90. letech v kruzích „řádu“ věnujícího se zkoumání hravosti a všímavosti a také v dalších skupinách. V 90. letech jsem vystudoval magisterský obor vzdělávání dospělých na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde mě zvláště ovlivnili osobní konzultace a přednášky Dr. Boreckého o komice, humoru a hře a také semináře divadelní antropologie, které jsem navštěvoval při svém ročním studiu na univerzitě v Hamburku.  Později v roce 2004 jsem v rámci svých pracovních aktivit založil u společnosti Oskar (mobilní operátor) Oddělení dobré nálady, které mělo za úkol zlepšovat úroveň pozitivní energie v organizaci a které odstartovalo můj zájem o výše uvedená témata v kontextu firem a organizací. Vedle toho jsem od té doby absolvoval celou řadu souvisejících tréninků jako: Smích v práci, Seminář pro instruktory jógy smíchu, Seminář pro instruktory smíchu pro harmonii a relaxaci těla a duše (Wellness), Koučování smíchu, seminář Gibberish terapie a nesmyslné komunikace, semináře improvizace, Klaunské techniky pro kouče, Terapie humorem, Cesta k vnitřnímu dítěti, Psychosomatika radosti, Pozitivní psychologie, Filmová terapie a další semináře. Absolvoval jsem také výcviky Master Practitoner NLP a systemických a rodinných konstelací.

Jsem členem mezinárodní asociace a komunity učitelů a instruktorů jógy smíchu – Laughter Yoga International, člen mezinárodní skupiny organizátorů Mistrovství ve smíchu – World Laughing Federation.  Ambasador hnutí Delivering Happiness zaměřeného na aplikování pozitivní psychologie ve firmách a organizacích a v mnoha dalších oblastech. Jsem v kontaktu s celou řadou odborníků po celém světě a členem mnoha komunit, které se zabývají výše uvedenými tématy.

Od roku 2009 jsem za šest let zrealizoval asi 150 veřejných seminářů, asi 70 vystoupení na různých konferencích a festivalech a dalších akcích a realizoval aktivity pro asi 60 firem a organizací v České a Slovenské republice. Od roku 2010 jsem se podílel na tréninku nebo osobně vytrénoval téměř 200 instruktorů a instruktorek jógy smíchu v České a Slovenské republice a dal tak impulz k šíření jógy smíchu v dalších místech, organizacích a městech. Kromě školy smíchu určeného pro budoucí instruktory a instruktorky jógy smíchu realizuji semináře a výcviky na další témata. Od roku 2009 jsem se v rámci svých aktivit smál či se jinak bavil osobně již s několika tisíci lidmi. V kontextu svých aktivit se také často objevuji v médiích v ČR a SR, např.: ČT1, ČT24, NOVA, Prima, Markíza, Óčko, Metropol, ČRo Radiožurnál, Impuls a další rozhlasové stanice a v mnoha dalších tištěných či online médií.

V roce 2011 jsem moderoval a spoluorganizoval první Mistrovství ve smíchu v ČR (v rámci Academia Film Olomouc), které bylo současně první zemí v Evropě a čtvrtou zemí na světě, která mistrovství uskutečnila. Jsem organizátor rekordů v oblasti smíchu a dalších akcí jako je Mezinárodní den smíchu apod.

V roce 2013 jsem založil nový formát stand-up komiky v podobě téměř vědecké – Nudná konference, konference věnované všedním a pro většinu lidí nezajímavých témat (ale jen na první pohled!). Odtud se se pak rozvinul můj zájem o téma nudného do plochy fiktivního Institutu pro výzkum nudy a fenoménu nudného, které v sobě Nudné konference zahrnuje i další aktivity. Jsem aktivním členem mezinárodní skupiny The Very Boring Group, které se zabývá zkoumáním, aplikací a rozvíjením nudného do mnoha různých oblastí.

Pracoval jsem také jako obchodní manažer, tvůrce a manažer výzkumných projektů, lektor, tvůrce a manažer vzdělávacích programů, integrované komunikace a eventů, interní i externí konzultant organizační kultury a rozvoje, filmový producent a konzultant pro zábavu spojenou se značkami.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.