Eliška Polatová

Místo působení: Plzeň, Plzeňský kraj

Bude to přes 10 let, co se věnuji klasické Hatha józe a 5 let jsem lektorkou Jógy smíchu. Z počátku jsem tento koncept jógy vnímala jako skvělý relax pro své klienty v nutriční praxi. Jako chvíli, kdy se můžeme zastavit, ze srdce se zasmát, dokonale vyvětrat hlavu a načerpat dobrou náladu.

Za těch 5 let, co vedu lekce jsem potkala řadu zajímavých lidí, většina z nich se už smála ve dveřích, když přicházeli, ale v hlavě mi utkvěla vzpomínka na jednoho pána, který přišel s přítelkyní. Byl doma přes rok a půl s chronickým vleklým onemocněním. Přišel velmi smutný a takový bez života, byl celý bledý. Už jak přišel jsem si říkala, jakou má odvahu takto přijít, když mu to domluvila jeho přítelkyně a on netuší, co ho čeká.  Během lekce se pomalu začínal více a více zapojovat a uvolňovat a během jednoho smíchocviku, kdy jsme si smích házeli v kruhu přišla řada na něj a on se přirozeně zasmál. Pamatuju si to, jakoby to bylo včera. Zarazil se a jakmile si uvědomil, co se stalo začal se ze srdce smát na celý sál a my všichni s ním. Něco v něm se zlomilo a uvolnilo. Při odchodu mi děkoval a já jemu, že si dovolil přijít a zkusit něco nového. Tehdy jsem si uvědomila, že lze jógu smíchu skutečně brát i jako terapii a jakou má smích neskutečnou moc.

Jóga smíchu se stala terapií i mě samotné. Někdy, když mám pocit , že na mě vše padá je neskutečné jak rychle to vše odezní, jakmile se spolu sejdeme na lekci smíchu. Během let, co vedu lekce na sobě cítím velkou změnu v tom, co mě rozhodí a co už dávno ne. Tak jsem vděčná, že můžu takto za ty roky sama za sebe říct, že smích a celkově myšlenka lehkosti žití mění naše myšlení a nás ve veselé lidi se zdravým sebevědomím a životní energií na rozdávání.

V lekcích ráda na místě vymýšlím smíchocviky (aktivity, které nás rozesmějí), podle zaměstnání a koníčků příchozích. Dává mi to smysl, aby si každý pak, až bude mít někdy perný den mohl v práci vzpomenout na lekci a zlepšit si náladu i den. 🙂 Smíchocviky se prolínají s dechovým cvičením a na závěr je slunečná relaxace, která podporuje víru ve svou sílu a moc být zdravým a šťastným člověkem.

Přijďte se smát na mé lekce v Plzni – nyní ve studiu Bezovka a ve Slunečném kruhu. Na každou lekci tvořím událost na facebooku, kde si můžete rezervovat své místo .

 

Smíchu Ahoj Hoho Haha Eliška

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.