Pavel Vosáhlo

Místo působení: Praha 8

S jógou smíchu to byla „láska na první pohled“. Moc rád se směju a oslovilo mě i to, že takováto nekonvenční, až „úletová“ aktivita může mít i léčebný rozměr a spirituální přesah. Baví mě smíchem bořit svoje i cizí ega a ještě se u toho se všemi zúčastněnými skvěle pobavit.

 

Pokud jde o mé aktivity, mám za sebou dvě ochutnávky jógy smíchu, jednu s kamarády na prázdninovém pobytu v Krkoknoších (jako pokusní králíci posloužili velmi dobře) a pak na akci „Zažít město jinak“ 2014 v Praze. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde pracuji, už jsem uspořádal pro zaměstnance čtyři setkání s jógou smíchu, další smíchotvorné podvečery pak vždy 1x měsíčně v komunitním centru na statku Vraných ve Starých Bohnicích.

2 komentáře

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Rozcvička začíná v 18:30. Kdo by však chtěl přijít už dříve, dveře Kamaly budou otevřené už přibližně od 17 hodin.

    David Zahradník Reply
  • Děkuji všem za nezapomenutelný zážitek a téměř hodinový smích při meditaci. Sešlo se nás celkem 16 z toho 8 instruktorů jógy smíchu a 2 učitelé. Hodně inspirativní pro mě byl stydlivý smích a smích sám sobě posílaný v těsném kruhu po jednom. Dále pak rozdělení do svou skupin a hra na tenis kdy každý tým předváděl jednu tenistku zpomaleně. Moc fajn bylo i skupinové šílenství v podobě davu v metru kdy se každý snaží jít svým směrem a všichni se srazí uprostřed. Podobné to bylo i v kleče jako takové bagříky. Nechyběly smíchocviky jako krém smíchu, zívací smích, dojící smích, smích s potapěčem a sněhová fréza smíchu. Závěrečná meditace trvala téměř hodinu, smích se nedal zastavit a šířil se doslova jako virus.

    David Zahradník Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.